دریافت(هندسه 1 فصل3 تالس در مثلث)

هندسه 1 فصل3 تالس در مثلث|50675236|cyj50675033|
هم اکنون فایل با موضوع هندسه 1 فصل3 تالس در مثلث آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 523.8 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 10
بنام خدا هندسه 1
فصل3 (تالس در مثلث) اگر در مثلثی خطی موازی یک ضلع رسم شود و این طخ دو ضلع را قطع کند، نسبت قطعات ایجاد شده روی دو ضلع با هم برابرند.
یعنی اگر در مثلث ABC داشته باشیم آن گاه داریم: قضیه تالس اثبات در سه مرحله است. (اگر در دو مثلث ارتفاع ها برابر باشند، نسبت مساحت ها برابر با نسبت ارتفاع هاست.) اثبات زیرا قاعده ی هر دو مثلث DE و ارتفاع هر دو h است. نتایج تالس در شکل زیر x , y را بیابید. مثال وقتی خطوط موازی هم در راه حل شرکت داده می شود فقط می توان از جز به کل استفاده کرد. در شکل روبرو سه پاره خط با هم موازیند. با توجه به اندازه های روی شکل مقدار x چقدر است؟ مثال X را بیابید. مثال چون خطوط موازی در محاسبات شرکت داده نمی شوند، پس جز به جز می نویسیم. پایان...مطالب دیگر:
📌پاورپوینت چفدها و طاق ها📌پاورپوینت طراحی معماری3 با موضوع فرهنگسرا📌پاورپوینت معماري و اقليم بوشهر📌فایل اکسل طرح توجیهی به همراه فرم خام تهیه طرح توجیهی و آموزش نوشتن طرح توجیهی📌پاورپوینت طرح معماری1 آنالیز موزه بریتانیا📌پاورپوینت معماری نمونه خارجی متل📌ترجمه مقاله با موضوع یک مطالعه تطبیقی از الگوریتم اجتماع زنبور مصنوعی، به همراه اصل مقاله📌پاورپوینت راهنمای استفاده از نرم افزار weka📌جزوه اسکن شده درس داده کاوی📌پاورپوینت اصول تصفیه آب و پساب های صنعتی📌پاورپوینت آشنایی با مجتمع پتروشیمی شیراز📌پاورپوینت آشنايي با الگوريتم📌پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 16 (آثار تغییر در نرخ ارز)📌پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 29 (فعالیت های ساخت املاک)📌پاورپوینت خلاصه کتاب کلیات علم اقتصاد جمشيد پژويان، فرهاد خداداد كاشي و يگانه موسوي جهرمي📌پاورپوینت درس شانزدهم کتاب مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی (مدینه، شهر پیامبر)📌فیلم معرفی رشته مهندسی شیمی📌تحقیق ارتقای کیفی نما و منظر شهری در بافت های مذهبی و تاریخی با بهره گیری از ویژگی های بصری و اقلیمی📌تحقیق ساختمان مجتمع الماس شرق مشهد📌تحقیق پتانسیل ها و محدودیت های اقلیمی شهرستان نیشابور📌تحقیق درس شناخت و طراحی معماری روستا با موضوع طرح هادی روستاي سرجولكي📌تحقیق گسل ها📌تحقیق گنبد در معماری ایران📌تحقیق لعاب📌تحقیق معمار لوکوربوزیه